Димарі для камінів з їх особливостями
Для порівняння різних димарів за основу беруть їх головні характеристики:
особливості конструкції, в тому числі її складність;
забезпечення димоходом потрібної тяги;
стійкість конструкції до впливу кислотного середовища;
теплоємність димоходу;
надійність конструкції і тривалий термін її експлуатації;
стійкість до високих температур;
маса;
вартість;
простота обслуговування.
Розглянемо більш детально ті з характеристик, які бувають вирішальними при виборі димоходу.
Надійність конструкції і тривалий термін її експлуатації
Термін експлуатації димоходу безпосередньо залежить від якості тих матеріалів, які були використані при виготовленні конструкції. Також має значення технологія і обладнання виробництва. Для підвищення терміну служби необхідно дотримуватися правила користування: вибирати правильне паливо, періодично перевіряти і чистити. Димар з цегли в середньому буде служити вам 50 років за умови постійного огляду, чищення і ремонту. Недоліком такої конструкції є досить складний монтаж. Керамічні димарі зможуть прослужити вам до 50 років, димарі з нержавіючої сталі – 30 років. У другому випадку термін служби безпосередньо залежить від якості матеріалу, умов користування, а також від обладнання виробництва димоходу. Якою б димар не був обраний, реальний термін служби суто індивідуальний.
Вартість димоходів
Для визначення правильної ціни слід порівнювати вартість всієї конструкції в зборі з урахуванням монтажу, а не вартість окремих її елементів. Це пов'язано з тим, що конструкції димоходів можуть бути різного ступеня складності. Ось чому ціна може відрізнятися. Крім цього, слід враховувати той факт, що монтаж конструкції в різних компаніях має різну ціну. Правила монтажу димаря
У всіх типів димоходу правила монтажу різняться. Так, цегляний димар вимагає правильної кладки і правильного використання розчину при цьому. Монтаж керамічної димоходу більш простий. Тут слід враховувати необхідність фундаменту, а також кріплення модульних елементів. Найбільш простим буде монтаж димоходу із сталі.
Помилки при монтажі конструкції димоходу
У новачків у цій справі можуть виникнути деякі труднощі при встановленні димоходу. Тому слід знати типові помилки при будівництві димоходу: зведення димоходу без проекту; самостійне зведення або виконання роботи некваліфікованими фахівцями; вибір неправильної висоти каналу, яка не відповідає потужності каміна; вибір неякісних матеріалів; ігнорування правил пожежної безпеки.
Можливі проблеми
Якщо робота виконується некваліфікованими робітниками, то проблемою можуть стати: протікання в деяких місцях даху внаслідок проходу через покрівлю; частина труби димоходу, яка знаходиться над покрівлею (неправильний розрахунок висоти і діаметра); горизонтальні ділянки, в тому числі вигини труби (тяга може послаблюватися внаслідок накопичення в цих місцях сажі); неправильне з'єднання комбінованого димоходу (негерметичність з'єднання); підвищена небезпека як результат близького розташування деяких елементів димоходу до возгораемым частин даху.